Zgrešen Microsoft Teams klic? | Obvestilo
Zgrešen Microsoft Teams klic? | Obvestilo
S povečanim obsegom dela od doma in ponovnem razmahu COVID-19 hekerski napadi ne pojenjajo, prav nasprotno - vse več jih je.
V zadnjem času je prišlo do vrste primerov, ko so uporabniki Microsoft Teams prejeli lažno elektronsko obvestilo o zgrešenem klicu Microsoft Teams. Do sedaj je bilo zabeleženih že skoraj 50 000 tovrstnih primerov, kjer so bili tarča uporabniki Office 365 licenc poroča Threat post. V tem primeru je sporočilo vodilo na spletno stran, preko katere je uporabnik, v kolikor je izpolnil obrazec, izdal svoje vpisne podatke (uporabniško ime in geslo).
Najnovejši primer nakazuje ranljivost zaposlenih, ki pod stresom novih okoliščin pri delu z lahkoto spregledajo znake, da gre za lažno obvestilo, hkrati pa povečano delo na daljavo odpira vse več opcij in načinov, kako lahko pride do hekerskega napada.
Zato svetujemo, da ste pozorni ob prejemanju obvestil s strani Microsoft Teams. Nekaj nasvetov, kako preprečiti kibernetske napade:
- poskrbite za dvofaktorsko avtentikacijo zaposlenih,
- naj zaposleni preverijo kdo je pošiljatelj e-sporočila (sumljiv e-mail pošiljatelj),
- poskrbite za ustrezno informacijsko opremo,
- ozaveščajte svoje zaposlene o kibernetskih nevarnostih in dvignite njihovo raven zavedanja le-te (online trening: Informacijska varnost).
Dviganje zavedanja zaposlenih o kibernetski varnosti je najcenejši način do preprečevanja kibernetskih napadov in hkrati osnova za delovanje vseh ostalih preventivnih ukrepov, da uspešno zajezite napade. Ena izmed oblik ozaveščanja je tudi online trening Informacijska varnost, skozi katerega vaši zaposleni po metodi learning-by-doing pridobijo ustrezne veščine za preprečevanja in zazanavanje nevarnosti kibernetskih napadov.