Utrinki iz letošnje NT konference 2022
Utrinki iz letošnje NT konference 2022
V leto 2023 lahko odidete pripravljeni na številne izzive, če poskrbite za kvaliteten digitalni prehod.
NT konferenca 22, ki se je odvila med 26. in 28. septembrom v Portorožu, je tudi letos postregla s številnimi zanimivimi predavanji na temo tehnologij, ki jih s pridom izkorišča B2 IT za to, da spodbuja podjetja pri digitalnem prehodu in opolnomočenju njihovih zaposlenih na področju digitalnih kompetenc.
Veseli smo, da nas je v letošnjem letu Microsoft prepoznal v našem trudu in nam dodelil naziv Partner of the Year 2022 za področje učinkovite uporabe Power Platforme ter na konferenci tudi poudaril pomen našega medsebojnega sodelovanja. Ker smo prepričani, da je dobro znanje vredno deliti, smo tudi sami z udeleženci delili svoja praktična znanja na treh konsekventnih predavanjih, da podjetja pospremimo od digitalizacije, zaščite pa vse do povezovanja znotraj organizacije.
Prvo predavanje se je pod okriljem kolega Roka Godca iz B2 IT in mag. Blaža Suhača iz UKC Ljubljana dotaknilo pomembne teme - kako v velikih organizacijah poskrbeti za lahek in varen dostop do poslovnih informacij, ki so zbrane na strukturiran in končnemu uporabniku prilagojen način. Mag. Blaž Suhač je predstavil izzive, ki jih je z intranetom imel UKC Ljubljana ter ključne izzive pri postavljanju novega, uporabniku prijaznejšega ter dinamičnega, ki temelji na SharePoint Online.
Zakaj je SharePoint Online prava platforma za vaš intranet:
- omogoča kvalitetno upravljanje z dokumetni,
- zagotavlja dober nadzor nad varnostjo informacij, ki so deljene,
- intranet je usklajen z okoljem Microsoft 365, kar pomeni, da lahko določeni končni uporabniki upravljajo s segmenti intraneta, če imajo dodeljene pravice,
- prilagodljivost intraneta glede na uporabnika in željene funkcionalnosti (upravitelji lahko z low-code pristopi izgradijo tudi aplikativne rešitve in jih dodajo preostalim funkcionalnostim intraneta).
Drugo predavanje našega direktorja Davida Rozmana in dr. Aleša Zupana o kibernetski smo že podrobneje predstavili na naši spletni strani in si ga lahko ogledate na tej povezavi.
V tretjem predavanju, s strani kolega Roka Godca in dr. Vite Godec iz podjetja Lenis farmacevtika, pa smo udeležencem približali orodja Power platforme, točneje Power Apps in Power Automate. Omenjeni orodji lahko pomagata, da na videz enostavne, vendar časovno zahtevne ter ne-transparentne poslovne procese izboljšate do te mere, da bodo procesi v službi vas in ne vi v službi procesov. Pri podjetju Lenis je to pomenilo, da se projektom zagotovi dober pregled ter poskrbi za potrjevalni tok, da so procesi čim bolj tekoči, do določene mere tudi avtomatizirani v odnosu do obveščanja deležnikov. Z avtomatskim obveščanjem lahko prihranite tudi 30% vašega časa, predvsem pa zagotovite, da deležniki zagotobo dobijo informacijo in le-to podano na standardiziran način. Nikakor pri tem ne smemo pozabiti tudi na orodje Power Apps, ki podjetju ponuja razvoj aplikacij po meri, v enostavnem programskem okolju, ki je hkrati prilagodljivo tudi za mobilne naprave.
Zakaj se razvoj aplikacij s Power platformo izplača:
- zaradi razvoja rešitev, ki so unikatne, prilagojene vašemu poslovnemu procesu,
- ker verjetno že imate Microsoft 365 licence in je škoda, da jih ne izkoristite v celoti,
- stroški razvoja low-code aplikacij, so v primerjavi s hard-code razvojem aplikacij občutno nižji,
- zaradi hitrosti razvoja aplikacij v low-code okolju.
V kolikor vas zanima več o tem, kako lahko tudi sami izboljšate vaše procese oz. jih digitalizirate, nam lahko pišete na jaka.maticic@b2.eu oz. pridete na naša izobraževanja Power akademija.